Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 11
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Rady pro Vás

Rady pro Vás

Velký průvodce odhady nemovitostí!

Velký průvodce odhady nemovitostí!

Víte, jaké odhady nemovitostí existují a k čemu slouží? Podívejme se, jak se vlastně určují ceny, kdo takový odhad může vypracovat a k jakému účelu lze ten který typ odhadu použít. více »

Sousedské patálie? Máme řešení!

Sousedské patálie? Máme řešení!

Sousedské vztahy patří mezi nejkomplikovanější vztahy vůbec. Své sousedy si totiž nevybíráme, musíme se proto s nimi pro naše vlastní dobro naučit vycházet, ať už se nám to líbí, nebo ne. Udržovat si dobré sousedské vztahy je jedním ze základů spokojeného soužití, a tedy i spokojeného bydlení. více »

Pozor na zástavní právo

Pozor na zástavní právo

Koupě nemovitosti, na které vázne zástavní právo prodávajícího, představuje určitá rizika. Jakým způsobem řešit koupi nemovitosti, na které vázne zástavní právo třetí osoby? více »

Komu připadne Váš byt po 10 letech užívání?

Komu připadne Váš byt po 10 letech užívání?

Víte, komu připadne váš byt po 10 letech užívání? Znáte institut vydržení? Jak funguje tzv. „vydržení“ a kdo se stane vlastníkem užívané nemovitosti, přestože mu nikdy vlastně nepatřila? Nájemníků se ale není třeba obávat. více »

Jak na nákup pozemku?

Jak na nákup pozemku?

Máte sen o novém bydlení, kde si vše navrhnete a uspořádáte podle svého? Stačí se poohlédnout po vhodném pozemku a vše tím může začít. Na co si však při koupi pozemku dát pozor? více »

Hypotéky v roce 2018

Hypotéky v roce 2018

Rozhodli jste se osamostatnit či už vás nebaví platit nájem a rádi byste si pořídili něco vlastního? Pokud nemáte našetřen větší obnos peněz, nejspíše to bude chtít finanční pomoc v podobě hypotéky. Jak to však s hypotékami v letošním roce 2018 vypadá? více »

Exkluzivní smlouva: Výhra nebo past na majitele nemovitosti ?

Exkluzivní smlouva: Výhra nebo past na majitele nemovitosti ?

Exkluzivita znamená, že prodej vaší nemovitosti může zajišťovat pouze vámi vybraná realitní kancelář. Realitní makléři dávají těmto smlouvám přednost. Jsou ale stejně tak výhodné i pro prodávající? Záleží na podmínkách i realitní kanceláři. více »

Předkupní právo je zpět

Předkupní právo je zpět

Od 1. ledna 2018 dochází na realitním trhu k významným změnám. Novela občanského zákoníku totiž navrací „do hry“ zákonné předkupní právo pro spoluvlastníky nemovitosti. Toto právo zaniklo s realizací nového občanského zákoníku k 1. 1. 2014. Přijatá novela tak ve vztahu k nemovitostem představuje návrat zpět před účinnost současného občanského zákoníku. více »

Kupujete novostavbu bytu – co byste měli vědět?

Kupujete novostavbu bytu – co byste měli vědět?

Pokud komunikujete s velkou, stabilní developerskou společností, většinou se setkáte s korektním a vstřícným chováním. I tak je ale dobré vědět, na co si dát při koupi novostavby bytu pozor. více »

Co je to PENB a kdy je potřeba

Co je to PENB a kdy je potřeba

Při prodeji, koupi nebo pronájmu nás bude zajímat PENB - tedy průkaz energetické náročnosti budovy. Průkaz energetické náročnosti budovy je odborný dokument, který na základě dostupných nebo osobně zjištěných informací zpracovává energetický specialista. PENB vlastně vyhodnocuje spotřebu energie budovy za jednotku času. více »

Změny v hypotékách 2017

Změny v hypotékách 2017

Hypotéky budou stále obtížněji dostupné. Od října roku 2016 vstoupila v účinnost doporučení ČNB, podle kterých by banky měly poskytovat hypotéky jen do výše hodnoty 95 % zastavené nemovitosti. Další zpřísnění přišlo letos v dubnu. Jaké jsou tedy nyní podmínky pro získání hypotéky v roce 2017? více »

Exekuce

Exekuce

Měsíce hledání, prohlídek, domlouvání a konečně je to tu! Zčistajasna se vyloupla nemovitost přesně podle Vašich představ. Stav sedí, cena je perfektní a prodávající vypadá slušně. Nejraději byste hned všechno podepsali, zaplatili, jen ať už můžete bydlet. více »

Koupě a převod družstevního bytu

Koupě a převod družstevního bytu

Víte co to je družstevní byt a jaká jsou úskalí koupě družstevního bytu? Jak je to s převodem do osobního vlastnictví a jestli to vůbec lze? Protože jsou tohle časté dotazy našich klientů, rozhodli jsme se sepsat malého průvodce. více »

Pojištění domácnosti nebo pojištění nemovitosti?

Pojištění domácnosti nebo pojištění nemovitosti?

I když obě spojení zní podobně a spousta lidí mezi nimi nemusí dělat rozdíly – jsou rozdílná. Pojištění domácnosti není to samé jako pojištění nemovitosti. Jaký je tedy mezi nimi rozdíl? více »

Daň z prodeje nemovitosti

Daň z prodeje nemovitosti

Daň z prodeje nemovitosti, známá také jako daň z nabytí nemovitosti, od 1. 11. 2016 radikálně změnila pravidla. Tahle změna zajímá především ty, kteří nějakou nemovitost kupují. Protož právě na ně připadla povinnost tuto daň zaplatit. více »