Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 34
Nacházíte se: Úvod » Rady pro Vás

Rady pro Vás

Kupujete novostavbu bytu – co byste měli vědět?

Kupujete novostavbu bytu – co byste měli vědět?

Pokud komunikujete s velkou, stabilní developerskou společností, většinou se setkáte s korektním a vstřícným chováním. I tak je ale dobré vědět, na co si dát při koupi novostavby bytu pozor. více »

Co je to PENB a kdy je potřeba

Co je to PENB a kdy je potřeba

Při prodeji, koupi nebo pronájmu nás bude zajímat PENB - tedy průkaz energetické náročnosti budovy. Průkaz energetické náročnosti budovy je odborný dokument, který na základě dostupných nebo osobně zjištěných informací zpracovává energetický specialista. PENB vlastně vyhodnocuje spotřebu energie budovy za jednotku času. více »

Změny v hypotékách 2017

Změny v hypotékách 2017

Hypotéky budou stále obtížněji dostupné. Od října roku 2016 vstoupila v účinnost doporučení ČNB, podle kterých by banky měly poskytovat hypotéky jen do výše hodnoty 95 % zastavené nemovitosti. Další zpřísnění přišlo letos v dubnu. Jaké jsou tedy nyní podmínky pro získání hypotéky v roce 2017? více »

Exekuce

Exekuce

Měsíce hledání, prohlídek, domlouvání a konečně je to tu! Zčistajasna se vyloupla nemovitost přesně podle Vašich představ. Stav sedí, cena je perfektní a prodávající vypadá slušně. Nejraději byste hned všechno podepsali, zaplatili, jen ať už můžete bydlet. více »

Koupě a převod družstevního bytu

Koupě a převod družstevního bytu

Víte co to je družstevní byt a jaká jsou úskalí koupě družstevního bytu? Jak je to s převodem do osobního vlastnictví a jestli to vůbec lze? Protože jsou tohle časté dotazy našich klientů, rozhodli jsme se sepsat malého průvodce. více »

Pojištění domácnosti nebo pojištění nemovitosti?

Pojištění domácnosti nebo pojištění nemovitosti?

I když obě spojení zní podobně a spousta lidí mezi nimi nemusí dělat rozdíly – jsou rozdílná. Pojištění domácnosti není to samé jako pojištění nemovitosti. Jaký je tedy mezi nimi rozdíl? více »

Daň z prodeje nemovitosti

Daň z prodeje nemovitosti

Daň z prodeje nemovitosti, známá také jako daň z nabytí nemovitosti, od 1. 11. 2016 radikálně změnila pravidla. Tahle změna zajímá především ty, kteří nějakou nemovitost kupují. Protož právě na ně připadla povinnost tuto daň zaplatit. více »