Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 7
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Rady pro Vás » Ceny rekreačních objektů stále rostou

Ceny rekreačních objektů stále rostou

Jako by se začalo chatařství znovu vracet do módy. Na každou chatu nebo chalupu připadá zpravidla hned několik zájemců. Kupující se rozhodují hlavně podle dojezdové vzdálenosti a stavu objektu.

Rekreační objekty poptávají nejen starší občané, rodiny s dětmi, ale i mladí. Růst cen chat a chalup pozorujeme již delší dobu, stejně jako zvýšení zájmu o tento druh nemovitostí. Důležitá je pro zájemce dobrá dojezdová vzdálenost, protože častým přáním je mít chatu či chalupu okolo 60 km od místa bydliště.

Klientům jde spíše o technický stav objektu, připojení elektřiny a vody. Nemusí být mnohdy přivedeny přímo do objektu, ale určitě alespoň na pozemku. Také je důležitým faktorem možnost příjezdu autem až k objektu.

Zvýšený zájem o nemovitosti určené k rekreaci způsobil i to, že jich na trhu je čím dál míň. Poptávka tak stále nabídku vysoce převyšuje, což má pochopitelně vliv i na růst cen.

Ceny v tomto případě kopírují vývoj cen nemovitostí. Tedy pokud jde nahoru cena bytů, domů, tak i ceny chat stoupají. Například oproti loňskému roku stouply ceny chat o 20, ale i o 40 %.

Máte chalupu a chcete ji prodat? Zavolejte nám a vše zařídíme.